YAZILIM KORUMA VE LİSANSLAMA

Donanımsal ve yazılımsal koruma tek bir çözüm içerisinde birleşti!

 

YENİ NESİL YAZILIM KORUMA SİSTEMİ

Sentinel LDK

Sentinel LDK (Licence Development Kit/Lisans Geliştirme Kiti), sektörde yazılım koruma ve lisanslama işlemlerinde yazılım, donanım ve bulut tabanlı koruma anahtarlarından herhangi birinin kullanılmasına imkan tanıyan ilk ve tek yazılım lisanslama ve güvenlik çözümüdür. Sentinel çözümleri ile, yazılım korsanlığından ve fikri mülkiyet hırsızlığından doğan kayıplara karşı korunarak kârlılığınızı arttırabilir, yenilikçi iş modelleri yaratarak ürünlerinizin değerini yükseltebilir ve ürünlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Sentinel LDK varolan yazılım ürününüzün yaşam dönemine tam olarak entegre olarak, geliştirme ve iş süreçlerinde doğabilecek karışıklıkları en aza indirir.

Ürün çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Yazılım Kopyalamasına Karşı Koruma

Yazılımınızın kullanılmakta olan her kopyasında size hakettiğiniz ücretin ödendiğinden emin olmak için, Sentinel LDK 128-bit AES şifreleme algoritmasını kullanır. Bu, yazılım uygulaması ile Sentinel Koruma Anahtarı arasında sağlam bir bağlantı kurarak yazılım korsanlığını engeller ve yazılımın yetkili kullanımını temin eder.

Güçlü Fikri Mülkiyet Koruması

Sentinel LDK gömülü ya da bütünleşik yazılım uygulamalarınız için fikri mülkiyet koruması sağlayarak rekabet üstünlüğünüzü devam ettirir.Sentinel LDK Envelope tersine mühendisliğe (reverse engineering) karşı dosya şifreleme, kod karıştırma (code obfuscation) ve sistem seviyesinde hata ayıklama koruması (anti-debugging) sunarak sağlam fikri mülkiyet koruması sağlayan otomatik bir dosya paketleyicisidir. Bu, yazılıma gömülü algoritmaların, ticari sırların ve profesyonel know-how’ın korsanlara karşı koruma altına alınması anlamına gelmektedir.

Güvenli ve Esnek Yazılım Lisanslama

En son eğilimler yazılım lisanslama ve ücretlendirmesinin müşteri ilişkilerini geliştirmek ve gelirleri artırmak için gitgide daha esnek bir hale geldiğini göstermektedir. Sentinel LDK güvenli yazılım lisanslama seçenekleri sunarak bağımsız yazılım satıcılarına çekici yazılım ürün çözümleri ve fiyatlandırma modelleri sunma şansı vermektedir. Sentinel LDK hiçbir eklemeye ihtiyaç duymaksızın yazılım lisanslama modellerini destekleyebilmektedir. Bunların yanında özelleştirilmiş lisans seçeneklerinin uygulanması da mümkündür.

Sentinel ürünleri aşağıdaki lisanslama modellerini destekler:

Daimi – Bir kez satın alınan yazılım süresiz olarak kullanılabilir.
Özellik temelli – Kullanıcının ihtiyacına ve bütçesine göre ürün özelliklerini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
Kullandıkça Ödeme – Kullanıcılardan oturum ya da kullanılan özelliklerin sayısına bağlı olarak ücret almak için HL bellek sayaçlarını çalıştırabilirsiniz.
Ağ Eşzamanlılığı – Bir ağ ortamında çoklu oturumlara izin verir.
Zaman tabanlı – Aboneliğe veya belirli bir süre için yazılımı kiralamaya olanak tanır.
Müşteri Lisansları – Sayaçlar, güvenli bellek ve özgün ID’ler kullanarak iş ihtiyaçlarına en uygun karmaşık lisans modellerini oluşturma esnekliği.

Sentinel HL ürünleri ile aşağıdakileri kolaylıkla yapabilirsiniz:

Kurcalamaya dayanıklı lisanslar – Her bir HL koruma anahtarına gömülü LicenseOnChip teknolojisi yazılım lisanslarının donanım tarafından korunmasını sağlar.
Uzaktan Güncellemeler – Güçlü bir Uzaktan Güncelleme Sistemi (RUS) şifrelenmiş ve RSA imzalı lisans koşullarını kullanıcılara göndererek koruma anahtarlarının alanda güvenli bir şekilde güncellenmesini sağlar. Her kilide gömülü olan UpdateOnChip teknolojisi kilidin veri ve lisans uzantılarının tüm güncellemelerini doğrulamasını sağlar.

SafeNet, Sentinel Yazılım Parasallaştırma çözümlerinin sürekli geliştirilmesine adanmıştır; bu nedenle, desteklenen işletim sistemleri ve geliştirme ortamları listesi her zaman gelişmektedir. En güncel teknik özellikler için lütfen www.safenet-inc.com/software-monetization/sentinel-ldk/ adresini ziyaret edin.

SafeNet Sentinel Yazılım Parasallaştırma Çözümleri

SafeNet, dünya çapındaki yazılım ve teknoloji satıcılarına yenilikçi ve güvenilir yazılım lisanslama ve yetkilendirme yönetimi çözümleri sunma konusunda 25 yıldan fazla deneyime sahiptir. Şirketin kolay entegre edilip kullanılan, yenilikçi ve özellik odaklı Sentinel® Yazılım Parasallaştırma Çözümleri ailesi; boyutu, teknik gereksinimleri veya organizasyon yapısı ne olursa olsun, her türlü kuruluşun kendine özgü lisans etkinleştirme, uygulama ve yönetim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Müşteriler, sadece SafeNet ile bir yandan tüm yazılım korsanlığı, fikri mülkiyet koruma, lisans etkinleştirme ve lisans yönetimi sorunlarına hitap ederken bir yandan da genel kârlılığı arttırabilir, dahili işlemlerini geliştirebilir, rekabetçi konumlarını koruyabilir ve müşteri ve kullanıcılarıyla olan ilişkilerini geliştirebilirler. Yeni şartlara adapte olma ve gelişen piyasa koşullarına hitap eden yeni teknolojileri tanıtma konularında kanıtlanmış bir geçmişi olan SafeNet’i seçen dünya çapındaki 25.000’den fazla müşteri bilir ki, Sentinel’i seçerek bugün ve gelecekte nasıl iş yapacaklarını geliştirme özgürlüğünü seçerler.

SafeNet’in yüklü, gömülü ve bulut uygulamaları için Yazılım Parasallaştırma Çözümlerinin tam portföyü hakkında daha fazla bilgi almak ya da ödüllü ürünlerimizin deneme sürümlerini ücretsiz indirmek için lütfen www.safenet-inc.com/software-monetization-solutions/ adresini ziyaret edin. SafeNet, Sentinel Yazılım Parasallaştırma çözümlerinin sürekli geliştirilmesine adanmıştır; bu nedenle, desteklenen işletim sistemleri ve geliştirme ortamları listesi her zaman gelişmektedir.